Hedret for rekorder og medaljer

Selv om vi ikke har så mange utøvere, så har vi flere gode utøvere som ble hedret under vår klubbaften 30. november for sine mesterskapsmedaljer og klubbrekorder m.m. 

2018-11-30
SekFri

Våre beste utøvere har også i år markert seg sterkt i ulike mesterskap. Her er en liten oppsummering:

 

Klubbrekorder:

Damer:

Julie Frøslev Mathisen - 1500 meter 4.23,19 og halvmaraton 1.18.48

Mari Andreassen Rud - 400 meter 59,54 sekunder

Herrer:

Alexander Nyberget - lengde uten tilløp 3,12 meter

Fredrik Sandvik - 3000 meter 8.23,30 og 3000 meter hinder 9.11,60

Eirik Hagen - maraton 2.37.19

 

Tyrvingplaketter:

Mari Andreassen Rud

2000 meter hinder 6.55,96 - 1049 poeng

800 meter 2.11,91 - 1031 poeng

1500 meter 4.35,77 - 1019 poeng

3000 meter hinder 10.58,43 (korrigert fra tidligere sak) - 1019 poeng (for 18-årsklassen, står ikke oppført for 17-åringer)

 

Alexander Nyberget

Lengde uten tilløp 3,12 meter - 1010 poeng

Høyde 1,96 meter - 1000 poeng

 

Michelle Nyberget

Høyde 1,63 meter - 1015 poeng

 

Mesterskapsmedaljer:

 

NM

Fredrik Sandvik - bronse 3000 meter hinder

Alexander Nyberget - sølv i lengde og høyde uten tilløp

 

Junior-NM

Mari Andreassen Rud - gull 3000 meter hinder

Fredrik Sandvik - gull 3000 meter hinder

Alexander Nyberget - bronse i høyde

 

UM

Mari Andreassen Rud - gull 2000 meter hinder

Michelle Nyberget - bronse i høyde

Ludvig Engen - bronse i tresteg

Alexander Nyberget - bronse i høyde

 

UM inne

Mari Andreassen Rud - gull på 1500 meter og sølv på 800 meter

Alexander Nyberget - gull i høyyde

 

Dessuten har vi hatt med Mari i EMU18. Fredrik og Mari har vært med i Nordisk mesterskap. Alexander og Fredrik har vært på rekruttlandslaget i denne sesongen.

Beste utøver-prisene gikk som i fjor til Fredrik Sandvik og Mari Andreassen Rud. Framgangsprisen gikk til Michelle Nyberget.

Kalender

August
MTOTFLS
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Aktiviteter

22.08.2019
Linnatrimmen

18:00 - 19:00

Solbergfosslinna v/brannstasjonen

26.08.2019
Salming-karusellen

18:00 - 20:00

Askim stadion

04.09.2019
Glava-mila

19:00 - 20:00

Askim stadion